داربست فلزی یکتا 09123506429

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

از جمله ابزارهای کاربردی و حرفه‌ای کار در ارتفاع، داربست فلزی متحرک است. در این مطلب قصد داریم تا در مورد مزایا، نکات ایمنی و نحوه اجاره آن صحبت کنیم.

 

داربست فلزی متحرک

همانطور که از نام آن پیداست، داربست متحرک یک نوع داربست است که قابلیت انتقال و جابجایی به مکان‌های مختلف دارد. شما می‌توانید جهت انجام کارهای مختلف این وسیله را به منطقه مورد نظر جابجا کنید. نکته مهم این است که شما می‌توانید ارتفاع این وسیله را تنها با دو اهرم مشخص نمایید.

اجزای تشکیل‌دهنده داربست متحرک

داربست فلزی متحرک تشکیل شده از یک اتاقک مربعی شکل که محل استقرار کاربر یا اپراتور است. داربست‌ها بصورت آکاردئونی زیر این اتاقک قرار دارد. با حرکت میله‌های افقی و عمودی می‌توان ارتفاع داربست فلزی را نسبت به نیاز کاربر تنظیم کرد. اتاقک و داربست فلزی و تمامی اجزای داربست متحرک بر روی چرخ‌ قرار دارند. چرخ‌ها را باید قبل از شروع کار به کمک ترمز ایمنی قفل کرد تا از حرکت ناخواسته آن جلوگیری شود.

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

مزایای استفاده از داربست فلزی متحرک

مسلماً هر وسیله‌ای بنا به مزایا و ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند جایگزین ابزار و تجهیزات قدیمی‌تر شود. در مورد داربست متحرک نیز این مورد صدق می‌کند. استفاده از داربست فلزی متحرک برای کار در ارتفاع، مزایای مهمی به همراه دارد. در این بخش به این مزایا اشاره می‌کنیم.

ایمنی بالا هنگام اجرای پروژه

این دستگاه از چند نظر ایمنی بالاتری را برای کاربر خود به همراه دارد. به کمک اتاقک مربعی شکل که از چهار طرف محدود شده است، کاربر می‌تواند روی حرکت و جابجایی خود کنترل داشته باشد. با توجه به کنترل بیشتر روی محیط ضریب ایمنی نیز بالاتر می‌رود. اینگونه از سقوط تکنسین نیز جلوگیری می‌شود.

مورد دیگری که به ایمنی بالاتر کمک می‌کند این است که کف اتاقک فضای بیشتری نسبت به میله‌های داربست‌های قدیمی دارد. این محفظه برای قرار گرفتن پای فرد مناسبتر است. او می‌تواند به راحتی بر روی اتاقک حرکت‌هایی به طرفین داشته باشد. در ضمن ترمز ایمنی نیز امنیت کار را دو چندان می‌کند و شخص با آسودگی خاطر بر روی آن فعالیت خود را انجام می‌دهد.

قابلیت تنظیم ارتفاع

شخصی که بر روی داربست متحرک قرار می‌گیرد به راحتی می‌تواند موقعیت خود را نسبت به منطقه مورد نظر تنظیم کند. برای اینکار نیاز به بالا رفتن از داربست نیست. در داربست‌های ثابت بالا رفتن از داربست بسیار خطر آفرین بوده و گاه منجر به حوادث ناگواری می‌شد. اما اینجا شخصی که در داخل اتاقک قرار دارد به راحتی با حرکت دو میله می‌تواند موقعیت خود را تنظیم کند و کارش را ادامه دهد.

مزاحمت کمتر برای عابران

یکی از مشکلات داربست‌های قدیمی این بود که تا پایان پروژه در جای خود ثابت بودند. اینگونه با اشغال بخش زیادی از فضای عابر پیاده، موجب مزاحمت افراد می‌شدند. برخورد بدن عابرها با میله‌های زنگ زده، محدود شدن حرکت، احتمال سقوط اشیا همگی دردسرهای استفاده از داربست‌های قدیمی بودند.

حالا با روی کار آمدن داربست‌های متحرک بسیاری از این موارد یا کلاً برطرف شده‌اند یا به شدت کاهش پیدا کرده‌اند. حالا کاربر داربست متحرک در پایان هر روز کاری این داربست‌ها را جمع می‌کند و در داخل محفظه یا اتاقی مشخص می‌گذارد.

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

مقاوم بودن داربست‌ها در مقابل زنگ خوردگی و فرسودگی

حتماً شما هم بارها در هنگام عبور از کنار پروژه‌های ساختمانی شاهد بوده‌اید که بعضی از میله‌های مربوط به داربست‌های ثابت زنگ‌زده است. قابلیت جمع شدن این داربست‌ها موجب می‌شود که در هنگام بارش برف و باران، بتوان آن را جمع و به منطقه سرپوشیده منتقل کرد.

به این شکل باران و اتفاقات جوی موجب فرسودگی آنها نمی‌شود. ضمن آنکه روی داربست متحرک با رنگ پوشانده شده است. این کار علاوه بر ایجاد ظاهری چشم‌نوازتر موجب مقاومت بالای این داربست‌ها در برابر اتفاقات ذکر شده می‌شود.

بالا بردن سرعت کار

در بسیاری از موارد صاحبان پروژه و کارفرما نگران تمام شدن کار سر وقت مناسب هستند. مشکلی که در داربست‌های قدیمی وجود داشت این بود که برای شروع کار نیاز به صرف زمانی زیاد برای استقرار داربست‌ها بود. اما حالا با استفاده از داربست متحرک دیگر نیاز به اتصال میله‌ها و محکم کردن آنها نیست. برای شروع پروژه شستشوی نما، پیچ رولپلاک کردننماهای سنگی یا پوشش درز انقطاع سریعاً می‌توان شروع به کار کرد.

رعایت نکات ایمنی کار در ارتفاع و کنترل داربست قبل از شروع پروژه

اگرچه با توجه به موارد ذکر شده داربست فلزی متحرک را یک وسیله ایمن در نظر می‌گیریم، اما نباید از کنار نکات ایمنی کار در ارتفاع به سادگی عبور کرد. رعایت نکردن چند نکته مهم می‌تواند حوادث جانی جبران‌ ناپزیری را به بار بیاورد.

به همین منظور باید قبل از استفاده از داربست قفل شدن چرخ‌ها، کار کردن میله‌های تنظیم ارتفاع و بسته بودن اتاقک کار و مواردی از این دست را حداقل یک بار چک کنید. ضمن آنکه فردی که قرار است با این داربست کار کند، باید کاملاً آموزش دیده باشد. این فرد باید مطابق با آموزش‌ها اصول حرفه‌ای و ایمنی را رعایت نماید.

چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی کار در ارتفاع دارید می‌توانید به مقاله راپل و راپل‌ کاری مراجعه و آن را مطالعه نمایید.

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

اجاره داربست متحرک در شمال تهران

اجاره داربست فلزی متحرک توسط مجموعه داربست یکتا

مجموعه داربست یکتا با استفاده از داربست  متحرک توانسته است ضمن رعایت ایمنی کامل، سرعت و کیفیت انجام پروژه‌های خود را بالاتر ببرد. شما می‌‎توانید با در نظر داشتن تمام مزایای این وسیله اقدام به اجاره و نصب داربست متحرک در مناطق مختلفی از تهران نظیر پاسداران، سهروردی، ولنجک، سید خندان، شریعتی و… کنید. داربست‌های اجاره‌ای  کاملاً استاندارد و منطبق با اصول ایمنی هستند. با کمک این داربست‌های فلزی می‌توانید پروژه‌های خود را با دقت و ایمنی بالا به انجام برسانید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اجاره این داربست‌ها و اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌های مندرج در بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید. همکاران و مشاوران داربست یکتا آماده‌اند تا ضمن پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما هموطنان و همشهریان عزیز، هماهنگی‌های لازم را جهت اجاره و تحویل داربست‌های فلزی متحرک انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.