داربست فلزی یکتا 09123506429

اجرای داربست ماژولار در تهران

اجرای داربست ماژولار در تهران

اجرای داربست ماژولار در تهران

اجرای داربست ماژولار در تهرانReviewed by داربست فلزی یکتا on Jan 25Rating: 5.0اجرای داربست ماژولار در تهرانداربست یک سازه موقتی برای پشتیبانی از ساختار اصلی و از اجزای اصلی ساخت و ساز است. به علاوه کارگران از آن به عنوان سکویی برای کار ساخت و ساز استفاده می کنند.

داربست یک سازه موقتی برای پشتیبانی از ساختار اصلی و از اجزای اصلی ساخت و ساز است. به علاوه کارگران از آن به عنوان سکویی برای کار ساخت و ساز استفاده می کنند. انواع مدل‌های این سازه، بسته به نوع کار ساخت و ساز، متفاوت هستند با این حال معروفترین نوع آن داربست فلزی است و برای حفظ ایمنی کارگران و سایر مصالح ساختمانی که روی آن قرار می‌گیرند، باید پایدار و مقاوم باشند. برای داربست‌‌های ساده و استفاده در ارتفاع‌های کم از نوع چوبی استفاده می‌شود و در پروژه‌‌های بزرگ و حرفه‌ای، این کار را با استفاده از نوع فلزی انجام می‌شود. در مقایسه با نوع چوبی، نوع فلزی محدودیت ارتفاع ندارد و در صورت استفاده از مهار مناسب، قابلیت استفاده تا ارتفاع چند صد متر را داراست.

نمونه‌های فلزی این محصول دارای دو نوع ساده و ماژولار هستند. نوع ساده همان لوله‌های فولادی است که با کمک پیچ و مهره در هم چفت می‌شوند. در مقابل، نوع ماژولار است که دارای قطعات آماده است و مانند لگو در هم فرو رفته و اجرا می‌شوند. با وجود اجرای آسان و سریع نوع ماژولار در مقایسه با نوع ساده، هزینه قابل توجه آن باعث می‌شود دارای طرفداران کمتری باشد. طول متداول لوله‌‌های فولادی به کار رفته در این محصول عمدتا 1 و 6 متری است که از لوله‌های یک متری برای ساخت راه‌ پله‌های موقت و از لوله‌های 6 متری در سایر موارد استفاده می‌شود. هرچند که در موارد خاصی نیز از لوله‌های با طول 2 یا 3 متر نیز استفاده می‌شود.

داربست ماژولار

دو نوع متداول داربست ماژولار مثلثی و چکشی است. نوع چکشی از اعضای افقی، عمودی و مغزی اتصال تشکیل شده است. این اجزا به راحتی و با ضربه چکش در هم چفت شده و برای اجرا نیاز به استادکار ماهر ندارند. از ویژگی‌ های این نوع از محصول، سبک بودن سازه و در نتیجه سهولت در حمل و نقل است.

نوع مثلثی، همانطور که از اسمشان پیداست از اتصال اجزا مثلثی شکل تشکیل شده‌اند. این نوع نیز مانند سایر انواع ماژولار به راحتی و بدون نیاز به نیروی متخصص و ماهر قابل اجراست. از ویژگی های این مدل از محصول ذکر شده، قابلیت اجرا در ارتفاع زیاد است. این نوع دارای میله‌های افقی و مایل، صفحه کف و پین‌های اتصال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *