داربست فلزی یکتا 09123506429

داربست فلزی مرکز تهران

داربست فلزی مرکز تهران

داربست فلزی مرکز تهران

داربست فلزی مرکز تهران

داربست فلزی مرکز تهران

داربست فلزی مرکز تهران

داربست

داربست یک سازه موقت فلزی و یا چوبی است که برای حمایت از سازه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. و برای دسترسی به نقاط دشوار به هنگام ساخت و تعمیر ساختمان ها و دیگر سازه ها به کار میرود. در عین حال به عنوان بستر یا یک پایه برای کارگران در حین انجام کارهای ساختمانی عمل می‌کند. و با توجه به نوع کار ساخت و ساز انواع مختلفی از داربست ها استفاده می شود.

داربست باید به خوبی مونتاژ شود ، و مستحکم باشد ، تا از کارگران و دیگر مصالح ساختمانی که بر روی آن قرارمیگیرند ، حمایت کنند. داربستها که از میله های فلزی و چوبی ساخته می شوند گاه به عنوان تکیه گاه برای بخشی از دیگر سازه ها هم استفاده می‌شود.

ساخت داربست ها مهارت ویژه ای نیاز دارد. زیرا در صورت فرو ریختن یک داربست خطر تلفات جانی بسیار زیاد به وجود می آید. به طور کلی تا هنگامی که کارگر بر روی زمین ایستاده از توانایی انجام کار در یک ارتفاع محدود را دارد. ولی برای ایجاد قابلیت کار ، در ارتفاع- تجهیزات خاصی مورد نیاز است. حال هر چه این ارتفاع بیشتر باشد وسیله مورد نظر نیز بلندتر خواهد بود.

به دلیل گسترش روزافزون ساخت و ساز ساختمان های بلند انسان به فکر استفاده از وسیله های سبک و راحت افتاد است. برای این منظور نکاتی را مانند ایمنی و سرعت کار را قابل توجه قرار داده است.

داربست ها انواع گوناگونی دارند مانند داربست چوبی ، داربست فلزی ، داربست های معلق ، داربست پایه دار ، که هر کدام کاربرد مخصوص خود را دارا می باشند. در واقع داربست ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند.

مانند: ستون داربست ، لوله های سرتاسری افقی ، لوله های زیر تختی ، شمع مایل ، لوله های مهار ، قید دیوار درگاهی ، قید ، دستک های افقی داربست ، میله شکافدار اتصال ، پایه مهار، اتصالات جهت پل زیر سقف ، بست های میله داربست و صحفه پله ، پل ، بست راست گوشه ، بسته لوله زیر تخته ای ، بست گردان ، بست بوشی ، بست خاردار . مهار انتهایی ، صفحه زیر ستون ، پایه قابل تنظیم و توپی های پلاستیکی می باشد.

همچنین داربست ها انواع مختلفی دارند مثل داربست مثلثی ، داربست چکشی ستاره و داربست چکشی کاسه ای میباشد. یکی از ویژگی های داربست خوب داشتن فاصله مناسب با بدنه است که معمولا ۳۰ سانتی متر است و در بعضی مواقع نیز به دستور معمار و مهندسین مربوط نسبت به نوع انجام کار در روی بدنه فاصله ها کم یا زیاد میشوند.

بنابراین اجرای داربست امری بسیار مهم بوده و باید توسط افراد با تجربه صورت گیرد. اکثر نکاتی که می بایست در مورد داربست رعایت شوند، مربوط به دو مورد پایداری و ایمنی هستند. و همچنین با استفاده از سایت داربست یکتا میتوانید در مورد داربست های فلزی اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

داربست فلزی مرکز تهران

داربست فلزی مرکز تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.