داربست فلزی یکتا 09123506429

داربست متحرک در سهروردی

داربست متحرک در سهروردی

داربست متحرک در سهروردی

داربست متحرک در سهروردی

داربست یکتا در تهران در زمینه نصب و اجاره داربست و سایر خدمات داربست در مناطق پاسداران، ولنجک، شریعتی، سیدخندان و… ارائه دهنده خدمات با بالاترین کیفیت و مناسب ترن قیمت می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شماره تماس

سفارشات در سراسر تهران 09123506429

مدیریت داربست 02122893507

داربست متحرک فلزی چیست؟

پاسخ به این سوال که داربست متحرک چیست و چه کاربردی دارد نیاز به این محصول را در محیط کار مشخص میکند.

خطر سقوط از ارتفاع از دیرباز یکی از مهم‌ترین و جدی‌ترین تهدیدها برای نیروی کار و کارگران بوده است. طبق گزارش‌های  HSE در سال 2020-2019 تعداد 111 کارگر جان خود را در اثر سقوط از ارتفاع از دست داده‌اند. راه جلوگیری از این تلفات و سوانح شناسایی و برآورد دقیق محیط کاری و انتخاب بهترین وسایل برای کار در ارتفاع است. از طرفی برای کار در ارتفاع‌های مختلف و کاربری‌های گوناگون وسایل دسترسی به ارتفاع مختلفی طراحی شده‌اند.

دسترسی به ارتفاع‌های متوسط در حد 6 تا 12 متر همیشه نقطه چالشی در این حوزه بوده است. زیرا نه می‌توان از نردبان‌ برای این ارتفاع استفاده کرد و نه اینکه نصب داربست‌ ثابت برای مصارف مداوم و مکرر، کاری معقول به شمار می‌آید. بدین منظور نسل جدیدی از داربست‌ها با نام داربست فلزی متحرک طراحی و عرضه شدند.

انواع داربست متحرک

به طور کلی داربست متحرک به دو دسته تقسیم می‌شود :

نوع اول (1) داربست متحرک آسانسوری یا پلت‌فرم که در دو مدل تک‌پایه و دو پایه عرضه می‌شود. داربست متحرک آسانسوری تک‌پایه تا عرض 10 متر از ساختمان را پوشش می‌دهد و دارای تحمل بار 700 کیلوگرم است. داربست متحرک دوپایه معمولا تا عرض 23 متر را پوشش می‌دهد و دارای تحمل وزن بار و نفرات تا 1200 کیلوگرم است. این داربست متحرک آسانسوری در واقع جایگزینی برای داربست‌ ثابت در کار ساخت و ساز و نما است.

نوع دوم (2) داربست متحرک فلزی است که هم برای استفاده در فضای باز مناسب است و هم برای محیط‌های داخلی. این نسل از داربست‌ متحرک تا حداکثر ارتفاع 14 الی 16 متر اجازه دسترسی به کاربر می‌دهد. در واقع این داربست بر اساس ایده نردبان‌ها که قابل حمل و کاربری آسان برای هر فرد هستند، طراحی شده‌اند.

متحرک بودن این داربست فلزی به دلیل داشتن چرخ‌های بسیار روان و محکم در زیر محصول در هر 4 سمت می‌باشد . به همین دلیل به این نوع داربست، داربست چرخدار نیز گفته می‌شود. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای جنس این نوع داربست چرخدار، آلومینیوم می‌باشد زیرا فلزی است که در عین سبکی مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارد.

داربست متحرک در سهروردی

داربست متحرک در سهروردی

کاربرد داربست متحرک  

داربست‌ متحرک فلزی برای مشاغلی که به دسترسی به ارتفاع مکرر و مداوم نیاز دارند، بسیار مناسب است.  این دسترسی به ارتفاع می‌تواند به منظور نصب و اتصال باشد و یا ترمیم و تعمیر و نظافت.
در انواع پاساژها و مراکز تجاری ، سوله‎‌ها و کارخانه‌ها‌ی تولیدی و صنعتی، بیمارستان‌ها، نمایشگاه‌های دائمی، فرودگاه‌ها، هتل‌ها و به طور کلی مکان‌هایی که دارای سقف‌های بلند با دسترسی بالا هستند وجود یک عدد از این داربست‌ها می‌تواند بسیار کاربردی باشد. و در طی زمان مقرون به صرفه و اقتصادی است.

در اصل لزوم داشتن یک داربست متحرک فلزی برای این مکان‌ها مانند الزام داشتن نردبان برای منازل است. که امروزه در اکثر خانه‌ها وجود دارد.

همچنین در طی پروسه ساخت و ساز مناطق مسکونی و غیر مسکونی به جای استفاده از کلایمبر (climber) و داربست معلق که بسیار خطرناک و غیر ایمن است می‌توان برای ظریف‌کاری و اتصالات داخلی مانند لوله کشی، برقکاری، نصب سیستم صوت و عایق،  تزیینات داخلی و دکوراسیون از این داربست متحرک استفاده کرد.

مزایای داربست متحرک 

مهم‌ترین ویژگی‌ این داربست که آن را از نسل قبلی داربست‌ها متمایز می‌کند، وزن فوق‌العاده سبک آن در عین داشتن مقاومت و استحکام بالاست. علت این امر را باید در جنس بسیار مرغوب و آلومینیومی آن پیدا کرد. پروفیل‌ها و یراق‌آلات از بالاترین کیفیت با ماندگاری بالا ساخته شده‌اند.

داربست متحرک در سهروردی

داربست متحرک در سهروردی

این داربست متحرک در هنگام اتصال  به دلیل داشتن سطح مقطع 140× 200 سانتی‌مترمربع فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند.  چرخ‌های زیر آن امکان جا‌به‌جایی به هر نقطه در حین کار را می‌دهد. در اصل سوار شدن این وزن سبک بر روی چرخ‌های روان و با کیفیت این امکان را ایجاد می‌کند که با کمترین فشار بدون نیاز به اعمال نیروی زیاد داربست فلزی را حرکت داد.

نکته بسیار مهم دیگر این محصول امکان مونتاژ و دمونتاژ بسیار راحت آن است به طوری‌که آماتورترین افراد بدون داشتن ذره‌ای تجربه در این حوزه می‌توانند در کمتر از 15 دقیقه داربست را نصب و یا باز نمایند. زیرا لولاهای مفصلی و کلیکی آن نیاز به استفاده از ابزار کمکی و یا پیچ و مهره اضافی برای مونتاژ را از بین می‌برند.

این داربست متحرک با داشتن سه عرشه در ارتفاع‌های مختلف با قابلیت تحمل بار 250 کیلوگرم، در مجموع 750 کیلوگرم تحمل بار را داراست . و قلاب‌های زیر عرشه امکان نصب سریع و آسان سکوها را فراهم می‌کند.

ایمنی داربست چرخدار 

از دیگر نکاتی که باعث افزایش ایمنی کاربران در هنگام کار با این محصول است وجود تثبیت کننده‌های مثلثی (stabilizer) برای کمک به افزایش تعادل داربست و مقاوم تر شدن در برابر وزش باد و لرزش است. همچنین چرخهای داربست متحرک فلزی دارای سیستم ترمز دوگانه است که در حین کار باید آنها را قفل کرد تا داربست fix شود.

پله های نردبان‎‌های آن مجهز به یک پروفیل ضد سرخوردگی است که امکان بالارفتن ایمن از داربست را ایجاد می‌نماید..تمامی این نکات در کنار هم باعث افزایش ایمنی کارگران و در نتیجه کاهش استرس و نگرانی آنها حین کار است که خروجی آن افزایش بازده و راندمان آنها و بالارفتن کیفیت انجام کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.