داربست فلزی یکتا 09123506429

داربست و مراحل نصب آن

داربست و مراحل نصب آن

داربست و مراحل نصب آن

داربست و مراحل نصب آن

دسترسی به قسمت های مرتفع ساختمان به راحتی امکان پذیر نبوده و به همین جهت از داربست فلزی برای این کار بهره برده می‌شود.

داربست فلزی از انواع رایج ترین داربست هایی است که برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته و یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد به شمار می‌رود.داربست باید به شکل کاملاً اصولی نصب شود تا برای انجام فعالیت ایمن باشد.

زمانی که می‌خواهید نصب داربست را انجام دهید باید حتماً از افرادی با تجربه و دارای مهارت در این زمینه کمک بگیرید.با توجه به اینکه اجرای داربست باید به شکل ایمن انجام گیرد و کیفیت نصب داربست ارتباط مستقیم با ایمنی کارگران دارد.بنابراین حتماً باید افراد با تجربه این کار را انجام دهند.

در تهران پروژه های زیادی در حال اجرا بوده و فعالیت های ساختمانی زیادی انجام می‌گیرد بنابراین در شهر تهران نیاز به دریافت خدمات داربست بسیار بالا بوده و به همین جهت ارائه داربست و خدمات مربوط به آن از مشاغل بسیار ضروری می باشد. مجموعه های معتبری که فروش و اجاره و نصب داربست فلزی را ارائه می کنند، این خدمات را با توجه به نیاز کسب و کارهای مختلف در نظر می گیرند و افراد می‌توانند از این خدمات بهره ببرند.

داربست و مراحل نصب آن

داربست دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به کاربردی که دارند ، مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از انواع رایج داربست ها، داربست مثالثی می باشد.داربست مثالثی نوعی از داربست هایی است که از فریم های مثلثی تشکیل می شود که دارای قالب های نر و ماده می باشد.

داربست و مراحل نصب آن

داربست و مراحل نصب آن

در این نوع داربست ها به دلیل اینکه سر جک ها قابلیت رگلاژ دارند برای ارتفاعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.فریم های این نوع داربست در اندازه های ۱۲۰ سانتی متری و در اشکال مثلث و مربع طراحی می شود.داربست مثالثی کارایی بسیار بالایی دارد و نصب داربست مثالثی بسیار آسان می باشد.

نوع دیگر داربست ها ، داربست چکشی ستاره‌ای است که از پایه های قائم و تکیه های افقی تشکیل شده است و قابلیت تنظیم برای ارتفاعات مختلف را دارد.نصب داربست چکشی ستاره ای نیز آسان می باشد.و از این داربست ها در نمای ساختمان بیشترین بهره را می برند.

داربست و مراحل نصب آن

داربست چکشی کاسه ای از دیگر انواع داربست ها میباشد که مشابه داربست چکشی ستاره ای می باشد.هر یک از این داربست ها برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و آنچه که در نصب داربست در هر نوع وجود دارد این است که داربست ها به شکل مناسب و صحیح در جای خود بسته شوند.

داربست های فلزی از انواع رایج داربست‌ هایی هستند که در بخش ساخت و ساز از آن استفاده های بسیاری می شود. این داربست ها از لوله ها ، اتصال ها و بست های فلزی تشکیل می شوند.مونتاژ داربست ها اگرچه در نگاه اول آسان بوده اما نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد و به همین جهت نصب داربست باید تنها توسط افراد متخصص انجام گیرد.

نصب داربست بسیار مهم بوده و به دلیل اهمیت این سازه و حساس بودن آن از نظر ایمنی جان کارکنان بسیار مهم است که توسط مراکز ارائه دهنده خدمات نصب داربست انجام گیرد.مرکز دار بست دلتا یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات فروش و نصب داربست فلزی می باشد که قادر به پیاده سازی انواع داربست به بهترین شکل و کاملاً اصولی می باشد.

داربست و مراحل نصب آن

برای کار کردن در ارتفاع بالاتر از سه متر از داربست فلزی یا چوبی استفاده می شود.که در این میان مطمئناً داربست های فلزی مقاومت بالاتری دارند و استحکام مورد نیاز برای تحمل وزن کارگران را به راحتی خواهند داشت.

با گسترش ساختمان سازی و ساخت ساختمان ها در ارتفاع های بالا ، نیاز به داربست و نصب داربست آن افزایش پیدا کرده و به همین جهت مراکز ارائه دهنده خدمات داربست نیز بیش از پیش مورد نیاز افراد قرار گرفته است.

داربست و مراحل نصب آن

داربست و مراحل نصب آن

موارد مهمی که در نصب داربست مهم است، پیاده‌سازی فوری و بی نقص آن می‌باشد بنابراین مرکز داربست دلتا با توجه به نیاز مشتریان، نصب این سازه را در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت اجرا می نماید.

داربست فوری بست های فلزی و در سرعت بالایی قابل پیاده سازی هستند این داربست ها یک یا چند جایگاه اجزای نگهدارنده، تکیه‌گاه و اتصالات دارند.برای نصب داربست های فلزی نیاز به تجهیزاتی داریم که این تجهیزات عبارت اند از: بست های فلزی، آچار دو سر، چرخ های فولادی، لنگر یا مهاربند، داربست پیچی ، لوله های فولادی، کفشک یا پایه فولادی و غیره.

هر یک از این تجهیزات باید به درستی مورد استفاده قرار گیرد تا بتوان در نهایت پیاده‌سازی داربست را به شکل صحیح انجام داد.همچنین نصب داربست در انواع مختلف به شیوه‌های گوناگون انجام می گیرد که نیاز به اطلاعات و مهارت بالا در این زمینه می باشد.

داربست فلزی از فولاد تشکیل می شود و قیمت فولاد در آن تاثیرگذار خواهد بود.با توجه به قیمت بالای فولاد و به دلیل اینکه نصب داربست به صورت موقتی بوده و بعد از پایان فعالیت های ساختمانی دیگر نیازی به آن نمی باشد ، اجاره داربست ها توسط مراکزی ارائه می گردد. هزینه اجرای داربست به عوامل دیگری از قبیل ارتفاع سازه و میزان حجم مورد نیاز نیز بستگی دارد و همچنین و مواردی همچون محل نصب داربست ، نوع کار ، مهار خوری داربست و… بسیار مهم است.

انواع داربست

  •  داربست اسکلتی دار
  • بسته معلق
  • داربست بازویی
  •  داربست تک یا واحد
  •  داربست دو طرفه
  •  داربست صنعتی

و…

داربست ها تنوع بسیار زیادی دارند که موجب شده از این سازه برای موارد مختلف بتوان استفاده کرد و و بسیار مهم است که با توجه به فعالیتی که دارید بتوانید بهترین نوع داربست را تهیه و نصب نمایید.

داربست و مراحل نصب آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.