داربست فلزی یکتا 09123506429

نصب داربست در سیدخندان

نصب داربست در سیدخندان

نصب داربست در سیدخندان

نصب داربست در سیدخندان

داربست یک سازه موقت فلزی و یا چوبی است که برای حمایت از سازه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد، و در عین حال به عنوان بستر یا یک پایه برای کارگران در حین انجام کارهای ساختمانی عمل می کند. همچنین به تجهیزاتی گفته می شود که به منظور تسهیل نمودن کار در ارتفاعات به طور موقت در محل پروژه نصب می شوند.

مثلا در برج ها و ساختمان های چند طبقه برای انجام کارهای نما در طبقات بالاتر نیاز به نصب داربست ساختمانی است. ‌اجزای داربست صفحاتی از جنس چوب / فلز هستند که داربست روی آن قرار می‌گیرد.

بسیار مهم است که در نصب داربست های ساختمانی همه‌ی نکات ایمنی کاملا رعایت شوند، زیرا در غیر این صورت برای کارگران و عابران پیاده بسیار خطرناک خواهد بود.

نصب داربست در سیدخندان

نصب داربست در سیدخندان

انواع داربست ها

چوبی، فلزی، خرپا، اسکلتی، معلق، بازویی، دوطرفه و صنعتی از جمله داربست های مورد استفاده در صنایع هستند. داربست های فلزی امروزه به طور گسترده تری نسبت به سایر داربست ها در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. چرا که محکم تر، ایمن تر و با دوام تر از داربست های دیگر هستند.

در چه صورت به نصب داربست نیاز داریم؟

به طور کلی نصب داربست برای کار در ارتفاع بیش از دو متر یک امر ضروری است. بنابراین موارد زیادی وجود دارند که نیاز به کار در ارتفاع داشته باشید.

کار در ارتفاع و استفاده از داربست به ویژه در صنعت ساختمان که یک مسئله‌ی رایج و بسیار ضروری است.

به عنوان مثال سنگ کاری نمای ساختمان، نورپردازی نمای ساختمان، شستشوی نما، پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما و همچنین نصب بیلبوردها و بنرهای تبلیغاتی از جمله مواردی هستند که برای اجرای آن ها به نصب داربست نیاز خواهید داشت.

داربست بندی یک کار بسیار فنی و تخصصی است که باید به دست یک استادکار ماهر و آگاه انجام گیرد. یعنی کسی که انواع داربست ها و شرایط عملکرد آن ها را به خوبی بداند و در این زمینه به طور کامل آموزش دیده باشد.

نصب داربست در سیدخندان

نصب داربست در سیدخندان

چند نکته مهم درباره نصب داربست

* خطراتی مثل سقوط افراد و اشیا از ارتفاع، برخورد سر با اشیاء و همچنین خطر برق گرفتگی در داربست های فلزی از جمله خطرات رایج در هنگام استفاده از داربست هستند که طبیعتا با رعایت نمودن نکات ایمنی و استانداردهای نصب می توان ایمنی از این خطرات را تا حد زیادی افزایش داد.

* روغن کاری منظم بست ها، بازدید های منظم و بازرسی دوره ای مثلا هفته ای یک بار از صحت و عملکرد داربست را هرگز دست کم نگیرید. بازدید های دوره ای و همچنین بازدید دقیق پس از شرایط خاصی نظیر طوفان یا زلزله بسیار ضرورت دارد و می تواند از وقوع حوادث بسیار خطرناک جلوگیری کند. هر گونه تغییرات در ساختمان داربست، بازرسی از تمام اجزای داربست انجام می‌شود و اتیكت مناسب آن نصب می‌شود.

* علاوه بر این استفاده‌ی درست از کمربندهای ایمنی، کلاه های ایمنی و یراق ایمنی برای کار در ارتفاع بسیار ضروری است و باید به رعایت نمودن نکات ذیل نیز توجه کنید.

‌مهمترین خطرات

سقوط از ارتفاع

زمانی که فرد از داربست بالا یا پایین می‌رود‌ یا در مکان‌هایی که حفاظ مناسب نصب نشده‌، برای جلوگیری از سقوط افراد باید از سیستم (PERSONAL FALL ARREST SYSTEM) استفاده شود. حفاظ‌ها و موانع ایمنیTop rail/Mid rail/Guard rail دستگیره و نرده‌های بالایی و میانی حتماً باید نصب شوند.

گاردریل‌ها در طرف باز و در دو انتهای داربست باید نصب شوند. در صورتی که فاصله سکو از کار بیش از ۱۴ اینچ باشد علاوه بر گاردریل باید از کمربند ایمنی نیز استفاده شود. Top rails( میله های بالایی ) در فاصله یک متری از سکو نصب می‌شود. Midrails ( میله های میانی ) بین سکو و Top rails نصب می‌شوند. Toeboards( صفحه انگشتان پا ) روی لبه داربست به ارتفاع ۱۵ سانتیمتر نصب می‌شود.

برخورد سر با اشیاء‌

برای پیشگیری از این خطر، از کلاه‌های ایمنی به همراه چانه بند استفاده شود. در بالای محل کار تور ایمنیSAFETY NET نصب شود. از قرنیز TOE-BOARD برای لبه‌های محل کار استفاده کنید.

‌خطر برق گرفتگی

هنگام کار در ارتفاع و بالای داربست مراقب تجهیزات و خطوط انتقال برق باشید و حتماً فاصله ایمن را رعایت کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد حوادث مهلک شود.

‌ریزش داربست

برای پیشگیری از خطر ریزش و سقوط داربست حتماً از متریال مناسب استفاده نمایید. مهار Brace را بکار ببرید و لوله‌های داربست را محکم و خوب ببندید. محل استقرار داربست ها باید سفت و محکم باشد. داربست باید به سازه اصلی (ساختمان، استراکچر و..) بسته شود.

داربست یکتا با رعایت تمامی نکات ایمنی و ارئه خدمات مربوط به نصب، اجاره و راه اندازی داربست در مناطق مختلف تهران نظیر پاسداران، سهروردی، ولنجک، شریعتی، سیدخندان و… همراه شما خواهد بود.

نصب داربست در سیدخندان

نصب داربست در سیدخندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.